خانه / درباره من

درباره من

سلام
من فرید اسماعیلیان هستم؛ کارشناس ارشد علوم اقتصادی و مدرس و تحلیلگر حوزه های مالی و سرمایه گذاری. در اینجا سعی می کنم تا بخشی از سوابق حرفه ای و کاری  و همچنین اهدافم برای ایجاد این وبسایت را با شما در میان بگذارم.

در خلال سالهای گذشته عضو تحریریه مجلات، روزنامه ها و وبسایت های تخصصی حوزه های اقتصاد بوده ام. از دبیر سرویس اقتصادی در روزنامه ها گرفته تا تحلیلگری در وبسایت های تراز اول خبری-تحلیلی کشور و یادداشت نویسی برای مجلات تخصصی که از آن جمله می توان به سرویس اقتصادی سایت تابناک، مجله موفقیت و … اشاره نمود.  همچنین در طول سالهای گذشته به عنوان مدرس حوزه ارزیابی طرح های سرمایه گذاری و آموزش نرم افزار کامفار نیز با موسسات، سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی همکاری داشته ام؛ که ما حصل آن آموزش نرم افزار کامفار در دانشگاه ها، سازمانهای متعدد دولتی و موسسات آموزشی و همچنین نگارش طرح های توجیهی برای واحدهای تولیدی، نگارش طرح و بوم کسب و کار  برای استارتاپ های داخلی و … بوده است.  انجام طرح های پژوهشی مختلف به خصوص در حوزه عارضه یابی کسب و کار و ترجمه کتاب “عارضه یابی کسب و کار برای انتشارات چاپ و نشر بازرگانی” نیز از جمله دیگر فعالیت های من در حوزه کسب و کار بوده است. تدریس در دانشگاه، سابقه تدریس و فعالیت در بازار سرمایه برای بیش از 5 سال نیز از جمله دیگر فعالیت های من در سالهای گذشته بوده است.

یکی دیگر از مهمترین فعالیت های من در طول این سالها تدریس و مشاوره در حوزه های مدیریت مالی فردی (PFM) بوده است که از جمله آن می توان به تدریس دوره ها و سمینارهایی همچون هوش مالی، مدیریت اقتصاد خانواده و مدیریت مالی فردی در شهرهای مختلف ایران و همچنین مشاوره خصوصی در حوزه مدیریت ثروت و مدیریت مالی فردی و خانواده، اشاره کرد.

در نتیجه فعالیتهای فوق و همچنین عدم وجود آموزش های مدون مالی چه در دوران مدرسه و چه در دوران پسا مدرسه، به این نتیجه رسیدم که ایجاد یک پایگاه آموزشی و تحلیلی حرفه ای که مبتنی بر دانش روز جهان و استانداردهای بین المللی و البته منطبق با واقعیت های اقتصاد خودمان باشد، می تواند برای علاقه مندان به دریافت آموزش و مشاوره در حوزه سواد مالی و مدیریت مالی فردی مفید باشد.

باور من از ابتدا این بوده است که تمامی چالشها و مشکلات مالی که افراد و خانوارها با آن روبرو هستند صرفا ریشه در کمبود منابع مالی (کم درآمد بودن) ندارد، و بخش قابل توجهی از مشکلات می تواند ناشی از باورها، عادتها و رفتارهای مالی و اقتصادی شخصی ما باشد.

بنابراین من در وبسایت “پول و زندگی” تمام تلاش خود را می کنم تا به صادقانه ترین و حرفه ای ترین شکل ممکن، ابزارها و راهکارهایی را برای مدیریت بهتر پول در زندگی ارائه دهم. ابزارها و راهکارهایی که در نهایت به درست خرج کردن، درست پس انداز کردن و درست سرمایه گذاری کردن بینجامد.