خانه / کتاب ده قانون مالی

کتاب ده قانون مالی

همه ما می‌دانیم که پول و مسائل مالی نقش زیادی در زندگی انسان دارد. بخش زیادی از انرژی و زمان ما در روز صرف پول درآوردن می‌شود و بخش مهمی از تصمیمات روزانه ما  اختصاص به چگونه هزینه کردن‌ها و کجا سرمایه‌گذاری کردن دارد. از طرفی هم این نکته را می‌دانیم که بخش عمده رفتارهای مالی که در زندگی از خود بروز می‌دهیم ناشی از باورها و آموزش‌هایی است که به‌طور تجربی و سینه‌به‌سینه و از طریق خانواده و نزدیکانمان به ما رسیده است. درحالی‌که به نظر می‌رسد در مورد مسئله‌ای مانند مدیریت پول و برنامه‌ریزی مالی علاوه بر آموزش‌های تجربی، آموزش‌های علمی و استاندارد نیز موردنیاز است.

بخش عمده‌ای از اختلافات و تعارضات مالی که بین افراد در یک خانواده وجود دارد ناشی از تفاوت‌هایی است که ریشه در باورها، عادت‌ها و آموزش‌ها دارد. امروزه و در تمام دنیا به‌خصوص در کشورهای توسعه‌یافته اقتصادی، آموزش مالی در ابعاد فردی و خانوادگی نقش پررنگی پیداکرده است و حتی این آموزش‌ها به کلاس‌های درس و مدارس هم رسیده است.

من در این کتاب تمام تلاش خود را کردم تا ده اصل بسیار ساده اما بسیار کاربردی را برای شما بنویسم و بعد از مدت­ها مطالعه، تحقیق و مشاوره در این حوزه می‌توانم به شما قول دهم با اجرای این ده اصل ساده مالی در زندگی، ‌بخش زیادی از تعارضات و مشکلات مالی شما چه در زندگی فردی و چه در زندگی خانوادگی حل می‌شود. و البته به خاطر داشته باشید که این کتاب قرار نیست هر آنچه را که شما از مفاهیم و دانش اقتصادی برای خود نیاز دارید را در اختیار شما بگذارد.

در پایان هم، این نکته را برای شما یادآوری می‌کنم که بخش عمده‌ای از مشکلات مالی افراد و خانوارها تنها ریشه در کمبود منابع مالی (درآمد کم) ندارد و تحقیقات و پژوهش‌های مختلف نشان داده است که علاوه بر وضعیت درآمد،  باورها و رفتارهای مالی نیز نقش مهمی در شرایط و کیفیت زندگی افراد دارد. کم نیستند افرادی که در کنار ما درآمد و ثروت تقریبا یکسانی دارند اما کیفیت زندگی اشان کاملا متفاوت است؛ کما اینکه در یک جاده، دو نفر با دو ماشین یکسان ممکن است دو سرنوشت متفاوت داشته باشند. ماشین‌ها (درآمدها) یکسان هستند اما به مقصد رسیدن تنها به ماشین بستگی ندارد و نیازمند رانندگی درست نیز (باورها و تکنیک‌های درست مالی) می باشد. بنابراین اصلاح باورها و رفتارهای مالی می تواند نقش مهمی در کیفیت زندگی هر یک از ما داشته باشد.

از طریق لینک زیر می توانید مقدمه، فهرست و دو قانون (قانون اول و دوم) کتاب را به صورت رایگان دانلود کنید.

 

همچنین می توانید نسخه کامل کتاب را به قیمت 11900 تومان دانلود کنید: